Każdą rzecz można utworzyć na bodaj parę sposobów, w takim przypadku i bitcoiny można nabywać rozlicznymi procedurami. Każdy człowiek właściwie ich nie zna, jednakże ten, kogo ciekawi nawet bitcoin kurs, koniecznie musi je odkryć. Ma ich do wyboru wiele, a jeżeli wykorzysta wszystkie z nich, błyskawicznie zdobędzie taką kwotę bitcoinów, jaką zapragnął osiągnięć. Musi jedynie na własną rękę wykorzystać te metody.

Kupowanie, wygrzebywanie i zdobywanie

Praktycznie wszystko można nabyć, zatem i z nabyciem bitcoinów nie ma jakichkolwiek dylematów. Dylemat jest wyłącznie ze znalezieniem tych stron, na których te wirtualne pieniądze są w całokształcie sprzedawane. Całe szczęście można go rozwiązań, zaglądając na giełdy bitcoinów, których w obecnej chwili w sieci jest całkiem sporo, zatem najlepiej przyjrzeć się każdej z nich detalicznie. Kto wie jedna giełda będzie mieć wysokie opłaty wszystkich kryptowalut, jakkolwiek już ta druga może dysponować całkiem ciekawą ofertą, z tej przyczyny trzeba je detalicznie przeszperać, monitorując przez cały czas bitcoin kurs. Inna technika to wygrzebywanie bitcoinów, tytułowana również miningiem. By z niej skorzystać, trzeba mieć odroczoną sporą sumę, aby przydzielić ją na zakup branżowego komputera, który będzie na własną rękę odkopywać bitcoiny. Nie kalkuluje się jednakże na własną rękę ich wygrzebywać, wskutek tego chcąc skorzystać z tej metody, najlepiej dodać do istniejącej już korporacje, która dysponuje przydatnymi sprzętami umożliwiającymi odwiązywanie poniekąd najnieznośniejszych algorytmów.

W toku kilkunastu dni potrafią się one dokopać do wielu monet, jednakże za to wszyściuśko się płaci, a wówczas co więcej bitcoin kurs ustaje mieć znaczenie. Znaczenie metoda dopuszcza natomiast za darmo osiągnięć bitcoiny, tymczasem dosyć niełatwo się ją wykorzystuje, gdyż w tym razie trzeba mieć spore szczęście. Wybiera się tu o startowanie w różnych konkursach, w których nagrodami będą oczywiście kryptowaluty, jakie triumfator konkursu może nie ulega najmniejszym wątpliwościom zaklepać. Nieraz trzeba wprawdzie wziąć udział w kilkudziesięciu konkursach, aby na koniec w jakimś z nich zwyciężyć i osiągnąć własny zamysł.