Żeglarstwo to sport wymagający. Osoby, które go uprawiają, doskonale wiedzą, że musza radzić sobie z różnorodnymi warunkami, które panują na wodzie; czy to na jeziorach, czy na morzach. Oczywiście, jest różnica, czy pływamy po wodach słonych czy słodkich, jest różnica, w jakim kraju i o jakiej porze roku. Przede wszystkim od tego gdzie i kiedy pływamy, zależy to, w jaki sposób się wyposażymy – na jaką garderobę się zdecydujemy. Ubrania dla żeglarzy to temat bardzo ważny. To one zapewniają bezpieczeństwo przed chłodem i mrozem, przed wiatrem, przed zmoknięciem, ale też przed działaniem wody słonej. Często także odzież chroni nas przed urazami mechanicznymi. Jednak, kiedy wybieramy się na żagle, nie możemy zapomnieć również o tym, aby zatroszczyć się o nasze oczy.

Każdy żeglarz musi mieć doskonały wzrok. Jest on potrzebny w wielu sytuacjach; ocena sytuacji pogodowej, ocena sytuacji na jachcie – często w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, np. przy silnym deszczu czy przy wietrze. Oczy są wtedy szczególnie narażone na niebezpieczeństwo, dodatkowo jeśli pływamy po wodach słonych. Między innymi dlatego tak ważne jest to, aby zaopatrzyć się w specjalne okulary dla żeglarzy.

Jakie powinny być okulary dla żeglarzy? Przede wszystkim wygodne! Nie mogą one przeszkadzać osobie żeglującej, która nie może ich ciągle poprawiać, gdyż na pokładzie ręce są wciąż zajęte… Okulary dla żeglarzy muszą być również bardzo trwale. Najlepiej aby były stworzone z materiałów niezwykle odpornych, ponieważ w czasie trudnych warunków mogą nie jeden raz wylądować na pokładzie. Dobre firmy produkujące okulary dla żeglarzy i dla sportowców, np. firma vermari oferuje okulary z soczewkami poliwęglanowymi, które nie tylko zapewniają doskonałą polaryzację i gwarantują świetną przejrzystość widzenia, ale również są odporne na zarysowania i wiele uszkodzeń mechanicznych. Jeżeli nie chcesz przepłacać i co chwilę kupować nowych okularów, koniecznie sprawdź ofertę tej marki!